wesnoth.pl

Unikamy zagrozen

Unikamy zagrozen Jak kiedyś przelew nie
Pobrane z http://witryna.biblioteka.krakow.pl/wp-content/uploads/2012/11/42.png

Od czasu jak Internet wszedł na dobrze w życie ludzi, pojawili się również cyberprzestępcy. Jak kiedyś przelew nie był takim zagrożeniem a posiadanie konta bankowego było miłym luksusem, tak teraz trzeba w wielu sytuacjach bardzo uważać, ponieważ cyberprzestępcy są coraz bardziej odważni, coraz bardziej bezczelni i przede wszystkim póki co – bezkarni. http://mk-global.com.pl Nawet, jeśli komuś coś udowodnią, że ten ktoś okradł nas z oszczędności, to ten ktoś pójdzie do więzienia a my i tak pieniędzy nie zobaczymy. Jak zatem unikać zagrożeń w sieci? Przede wszystkim jeśli jest to konto internetowe, nie zapisujmy w pamięci komputera haseł do nich, ponieważ dobrzy hakerzy mogą je wykraść.

Unikamy zagrozen wielu sytuacjach bardzo uważać, ponieważ
Pobrane z http://witryna.biblioteka.krakow.pl/wp-content/uploads/2012/11/12.png

Najlepiej zawsze ręcznie się logować i absolutnie zawsze otwierać osobiście konto logowania a nie z zapisanego linka. Jeśli mamy taki komputer, że ktoś może z niego skorzystać lub przez sieć się do nas włamać, raczej nie zlecajmy stałych przelewów, ponieważ do nich nie potrzeba haseł, które są zabezpieczeniem przed niechcianymi przelewami. Każdy przelew jest zwykle kodowany, przez smsa lub przy pomocy tokena. W przypadku zaplanowanych przelewów nie potrzeba już potwierdzenia. Przy czym nie ma problemu ze zmianą numeru konta i kwoty przelewu, ponieważ jest to przelew już ustalony.

Korzystając z konta internetowego bardzo ważne jest, żeby przy adresie WWW znajdowała się kłódka, co pokazuje, że połączenie jest szyfrowane i bezpieczne. Korzystając z Internetu warto się zabezpieczyć programem antywirusowym, który choć nie w całości, to przynajmniej w części zabezpieczy sprzęt, z którego wchodzimy do sieci. Żaden jednak program antywirusowy nie zabezpieczy komputera czy telefonu bardziej niż zdrowy rozsądek.

Warto o tym pamiętać przed wejściem na konto.

dj na wesele kielce – autor artykułu